Informatyzacja Urzędu Gminy i Miasta Lubomierz

Projekt  „E-usługi publiczne w Gminach: Gryfów Śląski, Lubomierz i Mirsk”.

 

Całkowita wartość projektu wynosi 2 150 000,00 PLN. Dofinansowanie ze środków unijnych to kwota  1 505 000,00  PLN , w tym część dotycząca   Gminy  Lubomierz  328 000,00 PLN.

Planowane działania dotyczą:

Wspomagania realizowanych usług publicznych oraz zwiększenia komfortu obywateli i podmiotów gospodarczych, korzystających z nich a także zmniejszenia obciążeń administracyjnych. Wdrażane w ramach projektu działania usprawnią też kontakt między interesariuszem a jednostką publiczną poprzez wdrożenie nowych lub znacznie ulepszonych e-usług dla obywateli na co najmniej 4 poziomie dojrzałości w zakresie e-administracji. Ponadto przyczynią  się do większego, niż ma to miejsce obecnie wykorzystania ich,  co będzie  sprzyjać budowaniu przyjaznego obywatelowi i przedsiębiorcy otwartego państwa. Realizacja projektu przyspieszy obsługę spraw w relacji administracja - obywatel, a także zmniejszy koszty ich załatwienia.

Zakres rzeczowy przedsięwzięcia

Projektowana inwestycja w Mirsku przewiduje:

1.Zakup systemu do Gospodarowania Mieniem Gminy i Miasta Lubomierz

a)zakup licencji systemu Gospodarowania Mieniem Gminy i Miasta Lubomierz

b)wdrożenie systemu.

Zakup systemu umożliwi UGiM:

a)rejestrację dokumentów z użyciem bazy ewidencji nieruchomości, prowadzonej w module Ewidencji Nieruchomości, stanowiącej część systemu Gospodarowania Mieniem.

b)Obsługę trybu publicznoprawnego i cywilnoprawnego

c)Definiowanie własnych, specyficznych form dokumentów umów i decyzji.

d)Obsługę należności, między innymi, z tytułu: renty planistycznej i opłat adiacenckich; aktów notarialnych wieczystego  użytkowania, sprzedaży; dzierżaw gruntu, najmu, obniżenia retencji wody; służebności gruntowych i przesyłu.

e)Rozłożenie należności na raty w dwóch trybach ujęcia VAT – proporcjonalnym lub wliczanym do pierwszej wpłaty.

f)Rozłożenie na raty wraz z harmonogramem spłaty należności i naliczaniem stopy redyskonta weksli.

g)Obsługę waloryzacji opłat o dowolną stawkę, m.in. stawkę inflacji, wraz z wydrukiem zawiadomień o zmianie wysokości  opłaty.

h)Wykonywanie procesów zbiorczych tj.: wymiarowania, naliczania opłat na kolejne okresy, wyliczania oprocentowania, przeliczania przez wskaźnik waloryzacji, fakturowanie.

i)Przekazywanie danych z modułu merytorycznego do księgowego bez zbędnej dokumentacji papierowej.

j)Rozbudowa katalogu e-Usług oferowanych Interesantom przez UGIM.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności