Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Uroczyste podniesienie na maszt flagi państwowej na dziedzińcu Zespołu Szkół w Lubomierzu w ramach projektu PodBiałoCzerwoną

W dniu 9 listopada br. na dziedzińcu Zespołu Szkół w Lubomierzu przy ul. Chopina 9 podczas uroczystości 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę,  nastąpiła inauguracja podniesienia flagi na maszt, który został wykonany w ramach projektu #PodBiałoCzerwoną. Ta patriotyczna inicjatywa, została realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Gmina Lubomierz otrzymała dotację na to zadanie w wysokości 8 000 zł.
Celem głównym projektu #PodBiałoCzerwoną jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Honorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

         Punktualnie o godzinie 8:30 Pan Marek Kozak Dyrektor Zespołu Szkół w Lubomierzu powitał zgromadzonych gości, uczniów, nauczycieli, a następnie poprosił o zabranie głosu Pana Marka Chrabąszcza Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz.

W swoim przemówieniu burmistrz: spotykamy się dzisiaj na dziedzińcu naszej szkoły pod biało-czerwoną. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależała od aktywności mieszkańców. Aby wziąć udział w akcji należało zebrać odpowiednią, określoną w regulaminie, liczbę głosów. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i zawieszonej na niej flagi, która dumnie eksponowana na dziedzińcu Zespołu Szkół w Lubomierzu mogli oddawać wszyscy mieszkańcy naszej gminy. #PodBiałoCzerwoną to projekt który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Ta patriotyczna inicjatywa realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów opierała się o zapał i działania mieszkańców naszych małych ojczyzn. Celem projektu było także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk rzeczpospolitej nad Armią Bolszewicką w Bitwie Warszawskiej w 1920. Za dwa dni obchodzić będziemy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopad to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Dzisiaj patriotyzm nie wymaga od nas ofiary życia, ale objawia się szacunkiem dla godła, hymnu, języka polskiego i historii. Zmienili się ludzie i ich stosunek do państwa. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków, te za które w walce o wolność ojczyny poświęcali nasi przodkowie. Dzięki projektowi  #PodBiałoCzerwoną chcemy także budować wspólnotę i wzmacniać idee samorządowego zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach mieszkańców naszej malej ojczyzny.

          Po czym poczet flagowy z klas mundurowych z Zespołu Szkół w Lubomierzu  dokonał uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt. Podczas podniesienia flagi na maszt odśpiewany został hymn państwowy.

          W trakcie uroczystości  Pan Marek Kozak Dyrektor Zespołu Szkół w Lubomierzu wręczył awanse dla uczniów z klas mundurowych na kolejne stopnie służbowe za aktywne zaangażowanie w życie szkoły, a także za reprezentowanie szkoły na zewnątrz i odnoszone sukcesy.

Z KLASY GRANICZNO-OBRONNEJ:

 

- na stopień Starszego Kadeta

Kadetów Aleksandrę Piłat, Karoline Pykę, Martynę Suszek,  Gracjana Szymonowicza

- na stopień Kadeta

Młodszych Kadetów: Daniela Jaworskiego, Valentyna Marchenkę, Wojciecha Onyszkę, Denisa Pawlickiego, Julię Stankiewicz

- na stopień Młodszego Kadeta

Kadetów: Gracjana Boryńskiego, Bartosza Jarmulaka, Gabriela Miećko, Karinę Smagieł

 

 

Z KLASY LOTNICZEJ:

 - na stopień Kadeta Scecjalistę

Starszego Kadeta : Aleksandrę Gąsior

 

- na stopień Starszego Kadeta

Kadeta Kewina Bronowickiego

 

Z KLASY POLICYJNEJ:

-na stopień Kadeta Specjalistę

Starszego Kadeta Mariię Yampolską

 

- na stopień Starszego Kadeta

Kadetów: Andrzeja Krajewskiego, Wiktora Kupnickiego, Bartosza Podobińskiego, Laurę Zieniewicz

 

Uroczystość prowadzili:

Kadet: Klaudjiusz Bździuch

Kadet Aleksandra Piłat

 

 

Uroczyste podniesienie na maszt flagi państwowej na dziedzińcu Zespołu Szkół w Lubomierzu w ramach projektu #PodBiałoCzerwoną

 

Galeria zdjęć

1668062340063 1668062318041 1668062376879 1668062394786 1668062405442 1668062426669 1668062439604 1668062453135 1668062466762 1668062480563 1668062496155 1668062519641 1668062537197 1668062565216 1668062580201 1668062596489 1668062619836 1668062640035
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.